מחיר של כתיבת תוכן לאתרים

תוכן עניינים

כתיבת תוכן הוא תחום גדול בתוך עולם הפרילנסינג ועולם השיווק באינטרנט. יש אלפי כותבים ישראלים המציעים שירותיהם, לצד עשרות חברות תוכן שחלקן מקצועיות יותר וחלקן פחות. המחיר של כתיבת התוכן לאתר שלכם עשוי להשתנות בהתאם למדדים שונים, לגוף שעמו אתם עובדים ולאופן ההתנהלות שלכם גם כן יש השפעה על המחיר עצמו. המשיכו לקרוא כדי ללמוד על תמחורים אפשריים לסוגי התכנים שאתם צריכים לעסק שלכם.

מדוע אתם צריכים תוכן באתר שלכם וכמה ממנו אתם צריכים?

ראשית – מדוע אנחנו צריכים תוכן? ובכן, נאמר זאת בקצרה שתוכן הוא חלק חשוב מאוד בקידום ופרסום האתר שלכם ברשת, בחשיפה שאתם רוצים ליצור לעסק שלכם ובתדמית של העסק שלכם כמובן. בעזרת התוכן תוכלו להניע גולשים לפעולה, להעניק להם ערך, לחבר אותם לעסק שלכם ועוד. כמות התכנים שתעדכנו באתר שלכם תלויה במידה רבה בסוג התכנים שאתם מעלים ובתפקיד שלהם. מאמרי קידום פשוטים יכולים לעלות לאתר לעתים קרובות יותר אולם מאמר איכותי וארוך יותר, הנכנס לעובי הקורה בנושא מסוים ומעמיק בו – יכול להתפרסם פעם בחודש-חודשיים למשל. באופן כללי חשוב לשמור על תדירות סבירה של עדכון האתר עם לפחות מאמר או שניים בשבוע.

יש כותבים ויש כותבים – סתם שתדעו

(ההבדל בין כותבים באיכות שונה, במחירים של העובדה והעובדה שיש כאלה שמגזימים גם)

חשוב שתדעו שיש כותבים ויש כותבים. הכוונה היא שתוכלו למצוא כותבים טובים ופחות טובים בשוק. איננו מדברים על הבדלים קטנים כי אם על הבדלים גדולים. ישנם 3 קבוצות עיקריות של כותבי תוכן בשוק: כותבים סופר מקצועיים, המתמחרים את העבודה שלהם במאות שקלים לשעה אבל כוללים רזומה של עבודה מול חברות ענק, כתיבת תכנים שיווקיים, פרסומות, כתבות יח"צ מובילות, עברית נאותה, עריכה לשונית וניסיון רב שנים. הקבוצה השנייה היא כותבים שחושבים שהם כותבים ורוצים לנצל את הביקוש לעבודה בתחום כדי להרוויח כסף מהבית, אולם כותבים עם שגיאות כתיב, מגישים מאמרים לא מסודרים, לא מבינים בכלל את המשמעות של התכנים המועלים לאתר שלכם וכו'. הקבוצה השלישית היא איפשהו באמצע. כלומר כותבים טובים ולעתים אף איכותיים, שמתמחרים את זמן העבודה שלהם בצניעות יחסית ויכולים לספק מאמרים טובים בזמן עבודה מסוים בהתאם למחיר אולם לא מאמרים מדהימים אך גם לא מאמרים ברמת איכות נמוכה. עבור מרבית בעלי העסקים הקבוצה השלישית בהחלט מספיקה.

משתנים המשפיעים על כתיבת תוכן לאתרים:

  • סוג התוכן והאיכות הנדרשת – האם אתם צריכים כתיבה שיווקית מוכרת באתר שלכם? תוכן לדף נחיתה למשל יתומחר בצורה שונה מאשר מאמר תוכן לתוך האתר שלכם. גם מאמרי תוכן באתר יכולים להיות יותר איכותיים או פחות איכותיים. מאמרי קידום למשל המפורזים ברשת כדי להכניס קישור לאתר העסק יהיו לרוב פשוטים יותר וכו'.
  • זמן העבודה הנדרש – לכל כותב/ת תוכן יש זמן עבודה שונה. אתם הולכים לשלם לכותב התוכן על זמן העבודה שלו, בהתאם לאיך שהוא מעריך את השכר שהוא צריך לקבל וזאת לטוב ולרע. אתם עשויים ליפול על כותב טוב שעושה מאמרים יחסית מהר ולקבל מחיר אטרקטיבי יותר ולהיתקל בכותב שיכין לכם מאמרים באותה רמת איכות, אולם לוקח לו פי 3 זמן להפיק את המאמר.
  • כותב/חברת תוכן – כאשר מדובר בחברת תוכן, כלומר מעסיק עם עובדים, המחיר יהיה לרוב גבוה יותר.
  • רמת הכתיבה והשירות – כותב איכותי יותר שמכיר ביכולות שלו ואתם רואים דוגמאות שאכן מדובר בתכנים איכותיים ברמה גבוהה, מושקעים וכתובים למופת מבחינת השפה – יעלו יותר.
  • כמות הדרישות שלכם – אם יש לכם הרבה דרישות המחיר יעלה.
  • כמות העבודה – אם תזמינו כמות גדולה של תכנים ייתכן ותוכלו לקבל הנחה מכותב התוכן.