מחקר: תוכן דיגיטלי משפיע על גברים ונשים באופן שונה

תוכן עניינים

שיווק עסק באמצעות האינטרנט וכן הנעת הגולשים לפעולה הוא דבר לא פשוט ונחשב למדע בפני עצמו. כמו דברים אחרים רבים במדע כדאי לבצע מחקרים מסוימים על מנת ללמוד מן הממצאים העולים מן המחקר ובעזרת זה לשפר ולשדרג את קמפיין הפרסום שלנו, את התכנים המוצגים בתשתית שלנו (דף פייסבוק, אתר אינטרנט, דף נחיתה וכד'), את התכנים השיווקיים המפרסמים אותנו ברשת ועוד.

כיצד מתבצע מחקר בדרך כלל?

מחקר ראוי בתחום התוכן הדיגיטלי הוא מחקר שהתוצאות שלו יכולות ללמד אותנו משהו ולהקנות לנו כלים נוסף לביצוע שיפור כלשהו במקום שבו התוכן הדיגיטלי שלנו מייצג אותנו. כך למשל ביצוע שיפורים להגדלת אחוזי ההמרה של הקמפיין הממומן שלנו, שיפור הדירוג של האתר בגוגל, שיפור יחס ההמרה של מבקרים באתר ללקוחות, שיפור חוות הדעת שאנו מקבלים על השירות וכו'. כל שינוי קטן בכל אחד מהפרמטרים האלה יכול להוביל לשינוי לטובה או לרעה ואנו רוצים כמובן כמה שיותר שינויים לטובת ולהיות תמיד במדד עליה ושיפור. המחקר יתבצע על קבוצת אנשים מסוימים המייצגים חתך ממוצע מהאוכלוסייה. יהיו מטרות מוגדרות למחקר ואופן התנהלות שווה בין המשתתפים כך שכל משתתף יוכל לתת את הדוגמה/התשובה האמיתית והנכונה ביותר עבורו. לבסוף אוספים את הנתונים ומסיקים את המסקנות.

Branding מיתוג עסקי

מהו המחקר שהתבצע בנושא תוכן דיגיטלי?

בשנת 2001 נערך מחקר בתחום השפעת התוכן הדיגיטלי על גברים ונשים והוא כלל למעלה מ-1300 אנשים בסך הכול. המחקר הציג אתר מוביל בתחום התיירות, אשר בקלות יכול להראות מדדים אשר יסייעו לבדיקת תחומים נוספים וחתכים שונים של האוכלוסייה.

מה תוצאות המחקר מלמדות אותנו?

באופן מדהים התוצאות של המחקר הראו באופן מובהק למדי כי יש שוני גדול בין גברים ונשים ואיך שהם מתייחסים לתוכן הדיגיטלי. למעשה גם לפעולות שלהן באתר היו השפעות שונות בין גברים לנשים. בעוד הנשים יחפשו מידע כמו הביקורות של הגולשים, חוות דעת וסקירות של השירותים והמקומות, הגברים לעומת זאת יחפשו פשוט מידע עובדתי על המקום עצמו, מה יש שם וכמה זה עולה. נשים ייחסו חשיבות גבוהה יותר למדיה כמו סרטוני ווידיאו ותמונות וגברים יתעניינו יותר בדירוג של בתי המלון/היעדים, במחירים, בתאריכים, בכמות הלילות ולמעשה כל מה שקשור במספרים.

אילו שינויים נבצע באתר שלנו כתוצאה מממצאי המחקר?

על פי הממצאים הללו אנו למדים כיצד גברים ונשים מתפקדים באופן שונה לתוכן הדיגיטלי שלנו ולכן נצטרך להתאים את התכנים שלנו בהתאם לקהל היעד שלנו. אם אתם מכון קוסמטיקה למשל המשווק טיפולים המיועדים בעיקר לקהל היעד הנשי כדאי לשלב יותר חוות דעת, תמונות, סרטונים, סקירות של המוצרים והשירותים וכו'. אם אתם בעלי אתר למכירת רכבים למשל, סביר להניח שרוב קהל היעד שלכם יהיה גברים ולכן תרצו לכלול יותר מספרים: ציון הרכב, ציון בטיחות, דרגת איכות סביבה וזיהום אוויר, מחירים ומה העסקה כוללת.

האם זה חיוני לבצע את המחקרים האלה?

בעולם כל כך תחרותי כל פיסת מידע שתצליח להקנות לכם יתרון על המתחרים שלכם, או לכל הפחות להגדיל את כמות הלקוחות באמצעות האתר שלכם אתם תצטרכו להיעזר באותם ממצאים של מחקרים שונים כדי לשפר את הביצועים שלכם. שיפור אחוזי ההמרה, שיפור ביצועי הקמפיינים, שיפור אחוז הקהל שמאמין בכם ומבצע מכירה. כל אלה אפשריים על ידי שינויים, אותם צריך לבצע בהתאם לנתונים המבוססים אותם מחקרים המציגים בדרך כלל את התנהלות הרוב. אם אין באפשרותכם לעשות את הניתוח בעצמכם בדיוק כבר אם יש מחקר אחר שבוצע לאחרונה ואפשר ללמוד ממנו.